IHLP1212BZEZ3R3M1Z
DigiKey Part Number
541-IHLP1212BZEZ3R3M1ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLP1212BZEZ3R3M1ZCT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLP1212BZEZ3R3M1ZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP1212BZEZ3R3M1Z
Description
FIXED IND 3.3UH 4.5A 54.9 MOHM
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 4.5 A 54.9mOhm Max 1212 (3030 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
54.9mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
30MHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Current - Saturation (Isat)
3.7A