IHLP1212BZEZ2R2M1Z | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IHLP1212BZEZ2R2M1Z |
Description | FIXED IND 2.2UH 5.7A 40.5 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Molded Inductor 5.7 A 40.5mOhm Max 1212 (3030 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 40.5mOhm Max |
Mfr | Frequency - Self Resonant 35MHz |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 5.3A | Base Product Number |