CW0102K250JE733 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
2.25 kOhms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW0102K250JE733
DigiKey Part Number
CW0102K250JE733-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW0102K250JE733
Description
RES 2.25K OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW0102K250JE733 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)