CRCW1210430RJNTA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 6 425
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 8 837
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Panasonic Industry
Upgrade
430 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW1210430RJNTA
DigiKey Part Number
CRCW1210430RJNTA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW1210430RJNTA
Description
RES SMD 430 OHM 5% 1/2W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW1210430RJNTA Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)