CMF55750K00FEEB
DigiKey Part Number
CMF55750K00FEEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF55750K00FEEB
Description
RES 750K OHM 1/2W 1% AXIAL
Detailed Description
750 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF55750K00FEEB Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)