BFC233822152 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 287
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
1500 pF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
BFC233822152
DigiKey Part Number
BFC233822152-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFC233822152
Description
CAP FILM 1500PF 20% 630VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension
0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - AC
310V
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
630V