FN3288HVIT-16-44-C43-R60
DigiKey Part Number
817-2823-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3288HVIT-16-44-C43-R60
Description
LINE FILTER 760VAC 16A CHASS MNT
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 16 A 760V DC ~ 60Hz Two Stage Terminal Block
Category
Current
16 A
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC
760V