FN3288-63-53-C35-R65
DigiKey Part Number
817-FN3288-63-53-C35-R65-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3288-63-53-C35-R65
Description
LINE FILTER 63A CHASSIS MOUNT
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 63 A DC ~ 60Hz Two Stage Terminal Block
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FN3288-63-53-C35-R65 Models
Category
Current
63 A
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Box
Approval Agency
CE, ENEC, UKCA, UR
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
305 V
Base Product Number
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
530 V