W54-XB1A4A10-10
W54-XB1A4A10-10
Circuit Breaker Basics - Another Teaching Moment
W54-XB1A4A10-10
DigiKey Part Number
PB1044-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W54-XB1A4A10-10
Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 10A 250 V AC DC Push to Reset Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
10A
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Voltage Rating - AC
250 V