CRG0402J330K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 348 575
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 123 444
Datasheet
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
Similar
Vishay Dale
Similar
Vishay Dale
330 kOhms ±5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
CRG0402J330K
DigiKey Part Number
CRG0402J330K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG0402J330K
Description
RES SMD 330K OHM 5% 1/16W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRG0402J330K Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)