CFR16J220R
DigiKey Part Number
1712-CFR16J220RCT-ND - Cut Tape (CT)
1712-CFR16J220RTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR16J220R
Description
RES 220 OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
EDA/CAD Models
CFR16J220R Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.073" Dia x 0.138" L (1.85mm x 3.50mm)