T2111020101-000
DigiKey Part Number
A133810-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T2111020101-000
Description
MODULE MALE 2POS HMN-002-MC
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Male Module without Contacts 2 Position Crimp
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T2111020101-000 Models
Category
Termination Style
Crimp
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Voltage Rating
1000V
Series
Current Rating (Amps)
70A
Packaging
Bulk
Contact Type
CSM
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C