VLS6045EX-100M
DigiKey Part Number
445-173039-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173039-1-ND - Cut Tape (CT)
445-173039-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS6045EX-100M
Description
FIXED IND 10UH 3.4A 47 MOHM SMD
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.4 A 47mOhm Nonstandard
EDA/CAD Models
VLS6045EX-100M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3.9A
DC Resistance (DCR)
47mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)