VLS5045EX-470M-H
DigiKey Part Number
445-181624-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-181624-1-ND - Cut Tape (CT)
445-181624-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS5045EX-470M-H
Description
FIXED IND 47UH 1A 390 MOHM SMD
Detailed Description
47 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1 A 390mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
VLS5045EX-470M-H Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.3A
DC Resistance (DCR)
390mOhm Max
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.209" L x 0.197" W (5.30mm x 5.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)