FA18NP01H822JNU00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
8200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
FA18NP01H822JNU00
DigiKey Part Number
FA18NP01H822JNU00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA18NP01H822JNU00
Description
CAP CER 8200PF 50V NP0 RADIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FA18NP01H822JNU00 Models
Category
Features
High Temperature
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient
Lead Style
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C