CLF10060NIT-221M-D
DigiKey Part Number
445-174724-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174724-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174724-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF10060NIT-221M-D
Description
FIXED IND 220UH 850MA 420 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
220 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 850 mA 420mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CLF10060NIT-221M-D Models
Category
Current - Saturation (Isat)
850mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
420mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.248" (6.30mm)