CGA3E2C0G1H101J080AA
DigiKey Part Number
445-5640-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-5640-1-ND - Cut Tape (CT)
445-5640-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E2C0G1H101J080AA
Description
CAP CER 100PF 50V C0G 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CGA3E2C0G1H101J080AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)