CGA2B3X7S2A472K050BB | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA2B3X7S2A472K050BB |
Description | CAP CER 4700PF 100V X7S 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA2B3X7S2A472K050BB Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |