CEU4J2X7R2A153K125AE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Murata Electronics
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
0.015 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CEU4J2X7R2A153K125AE
DigiKey Part Number
445-7862-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CEU4J2X7R2A153K125AE
Description
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CEU4J2X7R2A153K125AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)