C3216X7R2E223K115AM
DigiKey Part Number
445-6075-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6075-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6075-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216X7R2E223K115AM
Description
CAP CER 0.022UF 250V X7R 1206
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C3216X7R2E223K115AM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Open Mode
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)