CUS30M24
CUS30M24
CUS30M-24
DigiKey Part Number
285-CUS30M-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CUS30M-24
Description
AC/DC CONVERTER 24V 30W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 265 VAC Input
EDA/CAD Models
CUS30M-24 Models
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
90%
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Input
85 ~ 265 VAC
Size / Dimension
3.00" L x 2.00" W x 0.95" H (76.2mm x 50.8mm x 24.1mm)
Voltage - Output 1
24V
Current - Output 1
1.25 A