FA18X7R1H332KNU00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Similar
Similar
3300 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
FA18X7R1H332KNU00
DigiKey Part Number
FA18X7R1H332KNU00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA18X7R1H332KNU00
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA18X7R1H332KNU00 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)