CKCL22X7R1H102M085AA
DigiKey Part Number
445-1886-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKCL22X7R1H102M085AA
Description
CAP ARRAY 1000PF 50V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
1000pF Isolated Capacitor 2 Array 50 V X7R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CKCL22X7R1H102M085AA Models
Category
Number of Capacitors
2
Manufacturer
TDK
Circuit Type
Isolated
Series
Temperature Coefficient
X7R
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
1000pF
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)