AA-035-24-22-00-00
AA-035-24-22-00-00
AA-035-24-22-00-00
DigiKey Part Number
926-1054-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AA-035-24-22-00-00
Description
THERMOELECT ASSY AIR-AIR 33W
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Air to Air Thermoelectric Assembly 33 W
Category
Voltage
24 V
Manufacturer
Tark Thermal Solutions
Fan Location
Cold Side / Warm Side
Series
Power - Input
50.4 W
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 52°C
Part Status
Active
Weight
2.2 lbs (997.9 g)
Heat Transfer Type
Air to Air
Dimensions - Overall
180mm L x 83.3mm W x 137.8mm H
Power - Cooling
33 W
Base Product Number
Current
2.2 A