FXP890.07.0100C | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 931-FXP890.07.0100C-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FXP890.07.0100C |
Description | 860-928MHZ ISM/LORA COMPACT FLEX |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF ANTENNA ISM, LoRa PCB Trace I-PEX MHF1 (U.FL) Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Number of Bands 2 |
Manufacturer Taoglas Limited | Gain -0.9dBi, -0.06dBi |
Packaging Bulk | Power - Max 10 W |
Part Status Active | Features Cable - 100mm |
RF Family/Standard General ISM | Termination I-PEX MHF1 (U.FL) |
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz) | Mounting Type Surface Mount |
Frequency (Center/Band) 866.5MHz, 915MHz | Height (Max) 0.063" (1.60mm) |
Frequency Range 863MHz ~ 870MHz, 902MHz ~ 928MHz | Applications ISM, LoRa |