UMK105CG220JV8F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
In Stock: 71
Würth Elektronik
Würth Elektronik
YAGEO
YAGEO
22 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
UMK105CG220JV8F
DigiKey Part Number
587-UMK105CG220JV8FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMK105CG220JV8F
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
UMK105CG220JV8F Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)