NR3015T470M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NR3015T470M |
Description | FIXED IND 47UH 300MA 1.608 OHM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 300 mA 1.608Ohm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NR3015T470M Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 320mA |
Mfr | Shielding Semi-Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 1.608Ohm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 17MHz |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -25°C ~ 120°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm) |