MCASL32MSB5226MPNA1J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 1 152
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 879
Datasheet
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
KYOCERA AVX
Würth Elektronik
In Stock: 278
KEMET
KEMET
YAGEO
In Stock: 749
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Murata Electronics
Murata Electronics
22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
MCASL32MSB5226MPNA1J
DigiKey Part Number
587-MCASL32MSB5226MPNA1JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASL32MSB5226MPNA1J
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASL32MSB5226MPNA1J Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)