TGH-0124-01
DigiKey Part Number
1168-TGH-0124-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TGH-0124-01
Description
ALUMINIUM HEAT SINK 12.4X12.4MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink Aluminum Top Mount
Category
Length
0.488" (12.40mm)
Mfr
Width
0.488" (12.40mm)
Series
Fin Height
0.512" (13.00mm)