PH3N-50.8-12.7-0.07-1A
DigiKey Part Number
1168-2080-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PH3N-50.8-12.7-0.07-1A
Description
PH3N NANO 50.8X12.70X0.07MM
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) Copper Heat Spreader
Category
Shape
Rectangular
Mfr
Length
2.000" (50.80mm)
Series
Width
0.500" (12.70mm)
Packaging
Bulk
Fin Height
0.003" (0.07mm)