SXO32C3C271-48.000M
DigiKey Part Number
2388-SXO32C3C271-48.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXO32C3C271-48.000M
Description
XTAL OSC XO 48.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
48 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SXO32C3C271-48.000M Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
17mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)