CDRR127NP-680MC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Eaton - Electronics Division
In Stock: 128
Datasheet
Image for CDRR127NP-680MC is not available
CDRR127NP-680MC
DigiKey Part Number
308-CDRR127NP-680MCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRR127NP-680MC
Description
FIXED IND 68UH 2.4A 77.8 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 µH Shielded Inductor 2.4 A 77.8mOhm Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
77.8mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.309" (7.85mm)
Current - Saturation (Isat)
2.7A