ESDALC6V1M3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ESDALC6V1M3 |
Description | TVS DIODE 5VWM SOT883 |
Customer Reference | |
Detailed Description | Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-883 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ESDALC6V1M3 Models |
Category | Power - Peak Pulse 30W |
Mfr | Power Line Protection No |
Series | Applications General Purpose |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Frequency 11pF @ 1MHz |
Part Status Last Time Buy | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ) |
Type Zener | Mounting Type Surface Mount |
Unidirectional Channels 2 | Package / Case SC-101, SOT-883 |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 5V | Supplier Device Package |
Voltage - Breakdown (Min) 6.1V | Base Product Number |