SIT5721AI-KW333-T-40.000000F
DigiKey Part Number
1473-SIT5721AI-KW333-T-40.000000F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5721AI-KW333-T-40.000000F
Description
MEMS OSC OCXO 40MHZ 3.3V SMD
Detailed Description
40 MHz DCOCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 10-SMD, No Lead
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±5.25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Size / Dimension
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.244" (6.19mm)
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V