SIT5721AC-KW333-T-24.57600F
DigiKey Part Number
1473-SIT5721AC-KW333-T-24.57600FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5721AC-KW333-T-24.57600F
Description
MEMS OSC DCXO 24.5760MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.576 MHz DCOCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 10-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±500ppb
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±6.25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
10-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
10-SMD (9x7)
Type
Size / Dimension
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V