NSYCRN86200P
DigiKey Part Number
4008-NSYCRN86200P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYCRN86200P
Description
ENCLOSURE STEEL 31.5"L X 23.62"W
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enclosure Metal, Steel Light Gray Hinged Door 31.496" L x 23.622" W (800.00mm x 600.00mm) X 7.874" (200.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NSYCRN86200P Models
Category
Height
7.874" (200.00mm)
Mfr
Area (L x W)
744in² (4800cm²)
Packaging
Bulk
Design
Hinged Door
Part Status
Active
Material
Container Type
Enclosure
Color
Light Gray
Size / Dimension
31.496" L x 23.622" W (800.00mm x 600.00mm)