Image for TW-26-06-G-Q-381-118 is not available
TW-26-06-G-Q-381-118
DigiKey Part Number
612-TW-26-06-G-Q-381-118-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TW-26-06-G-Q-381-118
Description
CONN BRD STACK 2.00 104POS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
104 Position Header Spacer Connector 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TW-26-06-G-Q-381-118 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.174" (4.420mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length - Stack Height
0.381" (9.677mm)
Series
Length - Tail
0.118" (2.997mm)
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Termination
Solder
Number of Positions
104
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
20.0µin (0.51µm)
Number of Rows
4
Color
Black
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.673" (17.094mm)