CL32A226KOJNNWE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 606 171
Datasheet
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 347 511
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Taiyo Yuden
Direct
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
KEMET
Walsin Technology Corporation
KYOCERA AVX
22 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
CL32A226KOJNNWE
DigiKey Part Number
1276-3370-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32A226KOJNNWE
Description
CAP CER 22UF 16V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL32A226KOJNNWE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)