CL21C391JBANNNC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 101 689
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 13 509
Datasheet
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
In Stock: 780
Upgrade
KEMET
Upgrade
In Stock: 336
TDK
390 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CL21C391JBANNNC
DigiKey Part Number
1276-1303-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21C391JBANNNC
Description
CAP CER 390PF 50V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL21C391JBANNNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)