RRR030P03TL
DigiKey Part Number
RRR030P03TLTR-ND - Tape & Reel (TR)
RRR030P03TLCT-ND - Cut Tape (CT)
RRR030P03TLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RRR030P03TL
Description
MOSFET P-CH 30V 3A TSMT3
Customer Reference
Detailed Description
P-Channel 30 V 3A (Ta) 1W (Ta) Surface Mount TSMT3
EDA/CAD Models
RRR030P03TL Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
2.5V @ 1mA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
5.2 nC @ 5 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Part Status
Last Time Buy
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
480 pF @ 10 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
1W (Ta)
Technology
Operating Temperature
150°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
TSMT3
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4V, 10V
Package / Case
Rds On (Max) @ Id, Vgs
75mOhm @ 3A, 10V