R2016-25.000-20-F-1515-EXT-TR
DigiKey Part Number
2151-R2016-25.000-20-F-1515-EXT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-R2016-25.000-20-F-1515-EXT-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-R2016-25.000-20-F-1515-EXT-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R2016-25.000-20-F-1515-EXT-TR
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±15ppm Crystal 20pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
R2016-25.000-20-F-1515-EXT-TR Models
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)