QTM750-25.000MBE-T
DigiKey Part Number
4981-QTM750-25.000MBE-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
4981-QTM750-25.000MBE-TCT-ND - Cut Tape (CT)
4981-QTM750-25.000MBE-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QTM750-25.000MBE-T
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
QTM750-25.000MBE-T Models
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
10mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.056" (1.42mm)