AOM12864A0-0.96WW-ANO
DigiKey Part Number
5491-AOM12864A0-0.96WW-ANO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AOM12864A0-0.96WW-ANO
Description
GRAPHIC DISPLAY OLED WHITE 0.96"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module White OLED SPI 0.96" (24.38mm) 128 x 64
Category
Viewing Area
23.70mm W x 12.90mm H
Manufacturer
Orient Display
Backlight
Without Backlight
Packaging
Box
Dot Pixels
128 x 64
Part Status
Active
Interface
SPI
Display Type
OLED
Controller Type
Touchscreen
Non-Touch
Graphics Color
White
Diagonal Screen Size
0.96" (24.38mm)