C200HW-PD024
DigiKey Part Number
Z12613-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C200HW-PD024
Description
POWER SUPPLY MODULE 24V
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Power Supply Module Backplane 24VDC
Category
Mounting Type
Backplane
Manufacturer
Omron Automation and Safety
Termination Style
Screw Terminal
Series
Features
Output Capacity (5VDC, 4.6A, 30W)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
0°C ~ 55°C
Part Status
Active
Ingress Protection
IP30
Type
Power Supply Module
Approval Agency
CE, cULus, Lloyd, NK
For Use With/Related Products
C200H, CS1 Series
Weight
1.1 lbs (499 g)
Voltage - Supply
24VDC