BZT52H-C43,115 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
onsemi
In Stock: 7 791
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 11 406
Datasheet
Rochester Electronics, LLC
Rochester Electronics, LLC
In Stock: 351
Taiwan Semiconductor Corporation
Zener Diode 43 V 375 mW ±5% Surface Mount SOD-123F
BZT52H-C43,115
DigiKey Part Number
1727-3610-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZT52H-C43,115
Description
DIODE ZENER 43V 375MW SOD123F
Customer Reference
Detailed Description
Category
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 nA @ 30.1 V
Series
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TA)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
SOD-123F
Power - Max
375 mW