S3A-302112
DigiKey Part Number
4256-S3A-302112-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S3A-302112
Description
BOX ABS BLACK 3.02"L X 2.1"W
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Plastic, ABS Black Cover Included, Hand Held 3.020" L x 2.100" W (76.71mm x 53.34mm) X 1.270" (32.26mm)
Category
Height
1.270" (32.26mm)
Mfr
Area (L x W)
6.34in² (40.9cm²)
Packaging
Bag
Design
Cover Included, Hand Held
Part Status
Active
Material
Container Type
Box
Color
Black
Size / Dimension
3.020" L x 2.100" W (76.71mm x 53.34mm)
Thickness
0.062" (1.57mm)