GRM31C5C2A104JA01L
DigiKey Part Number
490-16315-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-16315-1-ND - Cut Tape (CT)
490-16315-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM31C5C2A104JA01L
Description
CAP CER 0.1UF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GRM31C5C2A104JA01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)