GRM31C5C2A104JA01L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GRM31C5C2A104JA01L |
Description | CAP CER 0.1UF 100V C0G/NP0 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GRM31C5C2A104JA01L Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.071" (1.80mm) |