GRM31BR73A222KW01L
DigiKey Part Number
490-3496-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-3496-1-ND - Cut Tape (CT)
490-3496-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM31BR73A222KW01L
Description
CAP CER 2200PF 1KV X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRM31BR73A222KW01L Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)