GCJ319R71H104KA01L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 2 168 665
Datasheet
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
GCJ319R71H104KA01L
DigiKey Part Number
490-GCJ319R71H104KA01LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ319R71H104KA01L
Description
CAP CER
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCJ319R71H104KA01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)